My dearest friend

Täällä voit esim kysyä oikeinkirjoituksesta, mainostaa tarinaasi tai jopa julkaista tarinasi ;)
Vastaa Viestiin
Avatar
LittleSamurai
Vasto Lorde
Vasto Lorde
Viestit: 3463
Liittynyt: Ma Elo 09, 2004 12:51
Paikkakunta: Igaalinen Gakure no Sato

Viesti Kirjoittaja LittleSamurai »

Okei, eli englanninkielinen aine. Osallistui kilpailuun, mutta lukuisin virheiden takia se hylättiin. Ja koska aihe oli rakkaus, en ollut vahvoilla, vaikka tarina kuulemma oli ehana ja koskettava.. Minä vain en osaa romantikoida.
Annan sen siis nyt teidän arvosteltavaksenne.. ^__^
(älkääkä kysykö miksi sen nimi on Tenshi, olin silloin kuumeessa.. <_<)

My Dearest friend

One bright winter day he just came to our class. "Listen", said the teacher, "This is our new student, Tenshi. He will study there, so be nice to him."

Tenshi was adopted from the States to here. He was every girl's daydream; long blonde hair, navy blue eyes and a long coat, the same colour as his eyes. In my mind he looked ill. He was too thing and he always looked tired.

Six month passed, and I fell in love with him. Then came the day before our summer holiday, when one of my friends came to me and said that Tenshi had asked her if I was free. That evening, when I was going to sleep he came to my window. "I'm sorry if I woke you up, but I have something to tell to you. And I am very very sorry that I came to the window, but it is kinda more romantic.. I just don't wanna scare your parents."
I said that coming to the window would scare them more, and he grinned. He came inside in to my room, took my hand and looked me in the eyes.
"I have loved you since that moment I saw you to the first time. But I'm sorry that I can't be your boyfriend, expecting that you want me, because I have cancer in my brain and it will kill me. But I can be your dearest friend, because you are already mine."
But I wanted to be his girlfriend, and he accepted that.

That was the best year of my life. I was there, holding his hand when he died, sleeping peacefully. And that same evening, I went to the roof of the hospital and jumped into eternity, where he was waiting to me.
Kuva Kuva
"Little "ai mitennii ihmiset luulee ettei mulla ole elämää" Samurai." ~ Mirhan suusta kuultua
Avatar
Albino
ANBU Captain
ANBU Captain
Viestit: 1382
Liittynyt: Su Loka 17, 2004 13:12
Paikkakunta: Wonkan suklaatehdas
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Albino »

Ihan hyvähän tuo oli ^^
Kauniisti kirjoitettu ja muutenkin kaunista tekstiä..
Oikein mainio!!
Kuva
y.s.a.k Entinen Komori.
Avatar
Bitenshi
Missing-nin
Missing-nin
Viestit: 1598
Liittynyt: Ma Helmi 14, 2005 08:57
Paikkakunta: Lestijärvi
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Bitenshi »

Kaunista...
Mutta clisheístä.
Mutta kukapa ei rakastaisi clisheítä!! *niistää nenänsä* So saaad...
Kuva
Ruotsinvihkonsa sottaamisesta vastaa Gomis.
~Y.S.A.K
Avatar
Yoshi
ANBU Captain
ANBU Captain
Viestit: 1306
Liittynyt: Ke Joulu 08, 2004 18:45
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Yoshi »

Oih.. Ihana. ^^ Laitoinpa soimaan Sadde and Sorrowsin niin sai lisää tunnetta. ^^ Ihanan haikea ja tuollainen koskettava juuri. ^^ Virheitä en nähnyt, koska en ole maailman paras enkussa joten en itsekkään osaisi täysin virheetöntä tekstiä kirjoittaa ja en tiedä mitän tuossa ne pitäisi olla oikein.. (ellet ole korjaillut virheitä ennen tänne postaustasi) Sopivan lyhyt oli. ^^ Tuohan voisi myös oikeassa elämässä tapahtua.. Kait. :3 Ehkä se oli liian sellaista pehmeää, mutta se teki siitä tälläisen ihanan pikku tarinan. ^_____^
Avatar
Hikaru-chan
Academy Teacher
Academy Teacher
Viestit: 315
Liittynyt: Ma Huhti 11, 2005 18:51
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Hikaru-chan »

Tämä oli aivan ihana! Juuri semmoisia tarinoita mistä pidän. Tykkään surullisista tarinoista :ph34r: Enkä huomannut kirjoitusvirheitä. Hienoa!
Kuva
Älä edes yritä elää viisaasti
~Y.S.A.K.~
Avatar
LittleSamurai
Vasto Lorde
Vasto Lorde
Viestit: 3463
Liittynyt: Ma Elo 09, 2004 12:51
Paikkakunta: Igaalinen Gakure no Sato

Viesti Kirjoittaja LittleSamurai »

Kiits arvosteluista, olen itsekin nimittäin perin tyytyväinen tarinaan ja sitä paremmaksi se vain tulee mitä useammin sitä lukee.. Ainakin minun silmissäni. :mrgreen:
Kuva Kuva
"Little "ai mitennii ihmiset luulee ettei mulla ole elämää" Samurai." ~ Mirhan suusta kuultua
Avatar
Machi
Chuunin Exam Supervisor
Chuunin Exam Supervisor
Viestit: 631
Liittynyt: Ti Kesä 14, 2005 12:39

Viesti Kirjoittaja Machi »

Kaunis. Ihanan kaunis! Juuri tuollaisista pidän ja paljon! ^^
Kuva
Mai HIME

um...

Viesti Kirjoittaja Mai HIME »

nyyh! se oli hyvä....ja surullinen....mut silti hyvä :cry: :( :) :D
Avatar
LittleSamurai
Vasto Lorde
Vasto Lorde
Viestit: 3463
Liittynyt: Ma Elo 09, 2004 12:51
Paikkakunta: Igaalinen Gakure no Sato

Viesti Kirjoittaja LittleSamurai »

Kaya-Chan kirjoitti:Aaaaw ~ <3 Tämä oli niin kaunis mutta eikö kaikki tapahtunut hieman liian nopeasti..? Minusta tuntuu, että tämä olisi jonkun lyhytmuotoinen elämänkerta, mutta silti kaunis sellainen :)
Heh, se johtuu siitä että tuo tarina piti saada mahtumaan tiettyyn määrään sanoja.. :roll:

Kiitos kommenteista!! ~<3

Yleisön toivomuksesta voisin kirjoittaa jtn samantyyppistä taas seuraavaksi, siitä tulee sitten vähän melankolisempi..
Kuva Kuva
"Little "ai mitennii ihmiset luulee ettei mulla ole elämää" Samurai." ~ Mirhan suusta kuultua
Vastaa Viestiin